Trychologia

Trychologia to dziedzina nauki, która zajmuje się tematyką włosów i skóry głowy. Pozwala zwalczyć różne schorzenia oraz ma na celu poprawę jakości skóry głowy. Zadaniem trychologii jest zastosowanie odpowiednich zabiegów, które pozwalają na poprawę jakości skóry głowy oraz włosów. Poprzez badanie skóry głowy jesteśmy w stanie stwierdzić z jakim problemem zmaga się pacjent. W tym celu używamy kamery trychologicznej, dzięki jej dokładności możemy obejrzeć cebulki włosa i ogólny stan skóry głowy.

 

Po ocenie i przeprowadzeniu konsultacji z pacjentem zalecamy odpowiednią pielęgnacje. W trakcie stosowania odpowiednich preparatów widać znaczną poprawę. Ważne jest, aby w preparatach znalazły się odpowiednie składniki i substancje m.in. ekstrakty roślinne i ziołowe, substancję nawilżające i oczyszczające skórę głowy jak i wspomagające porost włosów oraz odpowiednie ich nawilżenie. Zioła tj. kłącze tataraku, kozieradka, pokrzywa czy skrzyp polny pozytywnie wpływają na cebulki włosa poprzez ich wzmocnienie. Równie ważne jest regularne oczyszczenie skóry głowy.

 

Poprzez wykonanie peelingu odblokowane zostają zaczopowane cebulki włosa, skóra głowy jest oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń. W ten sposób włosy stają się mocniejsze i lśniące. Zdrowa skóra głowy to również zdrowe włosy. Nie można zapominać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Nieodpowiednie kosmetyki mogą negatywnie wpływać na ich stan m.in. przesuszać włosy, dlatego też stają się matowe lub też powodować ich wypadanie i łamliwość. Czynniki zewnętrzne również mają wpływ na stan naszych włosów dlatego też musimy je chronić.

Umów się na wizytę

Zadzwoń teraz +48 506-186-185

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz kontaktowy.

Sprawdź naszą ofertę